IKEA w Bielsku-Białej jeszcze bliżej mieszkańców

IKEA wzmacnia swoją obecność na Podbeskidziu i otwiera nowe miejsce spotkań z klientami. W środę, 8 grudnia, w centrum handlowym Gemini Park Bielsko-Biała otwarto Studio Planowania IKEA. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli jeszcze łatwiej urządzić swój dom zgodnie z aktualnymi potrzebami – zapoznać się z asortymentem, skorzystać ze wsparcia projektantów IKEA, a także złożyć zamówienie online z dostawą do domu lub Punktu Odbioru Zamówień IKEA, które także zlokalizowane jest w Bielsku-Białej.

Rynek handlu detalicznego zmienia się bardzo szybko. W tym wymagającym środowisku IKEA chce dzielić się wiedzą na temat tego, jak żyją ludzie i inspirować ich do podnoszenia jakości życia w domu za pomocą produktów oraz rozwiązań wyposażenia wnętrz. Biorąc pod uwagę ich oczekiwania, marka stale dąży do tego, żeby wszystkie nowe, testowane formaty oraz miejsca spotkań z klientami były jak najbardziej dostępne dla klientów i odpowiadały na ich potrzeby.

– Bielsko-Biała od lat stanowi ważny punkt na mapie inwestycji IKEA w woj. śląskim. Dzięki najnowszej klienci mogą zaplanować i zamówić towar w Studiu Planowania IKEA w Gemini Park Bielsko-Biała przy ul. Leszczyńskiej 20, a następnie odebrać go w Punkcie Odbioru Zamówień IKEA przy ul. Piekarskiej 130, który uruchomiliśmy w październiku 2020 roku. Cieszy się on ogromną popularnością wśród mieszkańców regionu. Codziennie odwiedza go ok. 70 osób. A to sprawia, że jest najpopularniejszym spośród wszystkich, jakie działają w województwie śląskim, a także jednym z najchętniej odwiedzanych w kraju. Mamy nadzieję, że nowe Studio Planowania IKEA także zaspokoi potrzeby klientów. Teraz bez konieczności odwiedzenia sklepu IKEA w Katowicach i oszczędzając cenny czas nasi klienci z Bielska-Białej i sąsiednich powiatów na powierzchni 104 m2 mogą zapoznać się z wybranym asortymentem IKEA, funkcjonalnymi i przyjaznymi dla planety rozwiązaniami, ale także otrzymać wsparcie specjalistów w urządzaniu swojej własnej przestrzeni. Naszym hasłem „Witaj w lepszym domu” chcemy zwrócić uwagę na rolę równowagi w codziennej przestrzeni – mówi Magdalena Krokowska-Wicherek, Dyrektor Regionu IKEA Katowice.

– Dzisiaj nasz dom i samopoczucie, nastrój oraz relacje są ze sobą powiązane bardziej niż kiedykolwiek. Raport IKEA „Życie w Domu”, czyli  coroczne badanie marki po raz kolejny ujawnia istotną rolę, jaką odegrały własne cztery kąty w zaspokajaniu nie tylko racjonalnych, ale także emocjonalnych potrzeb ludzi, szczególnie w czasie pandemii. IKEA wierzy, że droga do dobrego życia zaczyna się od przestrzeni, w której przebywamy, a zrównoważone podejście pomaga nam czerpać z niego jak najwięcej – dodaje.

Studio Planowania IKEA w Gemini Park Bielsko-Biała (otwarte jest od poniedziałku do soboty w godz. od 9.00 do godz. 21.00 oraz w niedziele handlowe w godz. od 10.00 do godz. 20.00). W Studiu Planowania IKEA można zaprojektować m.in. swoją nową kuchnię, szafę, czy garderobę wspólnie z projektantem lub omówić projekt wcześniej już opracowany samodzielnie za pomocą programów do planowania IKEA dostępnych na IKEA.pl. Przykładowo przy projektowaniu kuchni klient może wybrać jedną z propozycji: podstawową lub rozszerzoną. Wariant podstawowy jest bezpłatny. Podczas 45-minutowej konsultacji specjalista sprawdzi przygotowaną przez klienta koncepcję, dopracuje szczegóły i odpowie na wszystkie pytania. Wariant rozszerzony kosztuje 79 zł oraz obejmuje 2-godzinne spotkanie na miejscu w Studiu Planowania IKEA. W ramach usługi projektowania pracownik IKEA rozplanuje ustawienie mebli i sprzętów AGD, doradzi funkcjonalne rozwiązania, od podstaw wykona projekt 3D, który pozwoli  zobaczyć wszystkie detale jeszcze wyraźniej, a także przygotuje szkic zamówienia z wyceną produktów wraz z usługą transportu, montażu oraz instalacji AGD. Po wygenerowaniu zamówienia płatność odbywa się za pośrednictwem linka, który wysyłany jest na urządzenie mobilne klienta (komputer lub smartfon). Na spotkanie trzeba wcześniej się zapisać za pośrednictwem strony IKEA.pl/planowanie.

W całym kraju działa 6 Studiów Planowania IKEA. W woj. śląskim są dwa – w Gemini Park Bielsko-Biała oraz w Galerii Jurajskiej w Częstochowie, które zostało otwarte na początku listopada.

– Rozwój oferty wyposażenia wnętrz to jeden z ważnych elementów rozwoju naszej oferty handlowo-usługowej, chociażby ze względu na rodzinny profil centrum handlowego. Niezwykle świeży i kreatywny koncept, z jakim IKEA debiutuje lokalnie w Gemini Park Bielsko-Biała, idealnie wpasowuje się w nasze działania mające na celu umocnienie i urozmaicenie tego segmentu tak, aby odpowiadał on aktualnym oczekiwaniom i potrzebom klientów – mówi Krzysztof Brączek, dyrektor Gemini Park Bielsko-Biała.


– Unikalność usług oferowanych w Studiu Planowania IKEA, chociażby z zakresu doradztwa projektowego, wzbogaca naszą propozycję z kategorii „home”, po raz kolejny wyróżniając ją na lokalnym rynku. Co więcej, tworzy niezwykle atrakcyjną destynację dla osób, które planują remont lub właśnie się urządzają i potrzebują profesjonalnego wsparcia w zakupach i zaaranżowaniu przestrzeni. Dodatkowo ogromnie dla nas ważne jest, że to już kolejna marka, która jako pierwszą lokalizację na Podbeskidziu wybiera właśnie Gemini Park Bielsko-Biała. Jesteśmy przekonani, że debiutujący na rynku nowy koncept IKEA odniesie sukces – dodaje.

Ikea

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.