Z Komunikacją Beskidzką szybciej, dalej i taniej od nowego roku

Nowa korzystniejsza taryfa, rozbudowana siatka połączeń oraz liczne udogodnienia dla pasażerów to efekty optymalizacji, którą Komunikacja Beskidzka wraz z Beskidzkim Związkiem Powiatowo-Gminnym, w tym z Gminą Jaworze, wprowadza od 1 stycznia 2022 roku.

Z przyjemnością informujemy, iż bilet miesięczny będzie obowiązywał na wszystkie realizowane przez Komunikację Beskidzką linie. Przedłużona zostanie ważność popularnego biletu „50 przejazdowego” do dwóch miesięcy kalendarzowych, również na wszystkich liniach. Wprowadzony zostanie także nowy bilet dobowy, ważny w dniu zakupu do godz. 23:59, obowiązujący na wszystkich realizowanych przez przewoźnika połączeniach.

Jakie zmiany czekają nas w cenach biletów i zasadach przewozu od 1 stycznia 2022 roku?

  • Jednolita cena na wszystkie przejazdy jednorazowe – zawsze w wysokości 4 złotych (niezależnie od długości przejazdu),
  • przedłużona ważność popularnego biletu „50-przejazdowego” z jednego miesiąca do dwóch miesięcy kalendarzowych – również na wszystkich liniach, a nie tylko na jednej (do tej pory bilet na 50 przejazdów obowiązywał jedynie na daną trasę i tylko przez miesiąc),
  • nowy bilet dobowy, ważny w dniu zakupu do godz. 23:59, obowiązujący na wszystkich połączeniach – bilet całodobowy kosztować będzie 12 złotych (bilet obowiązuje pełny dzień kalendarzowy na nieograniczonej liczbie przejazdów),
  • bilet miesięczny będzie obowiązywał na wszystkie linie – koszt 140 zł (do biletu stosowane będą wszystkie dotychczasowe ulgi dla studentów i uczniów).

Dodatkowo Komunikacja Beskidzka utrzymuje bezpłatne połączenia dla dzieci do lat 4. oraz dla seniorów powyżej 70. roku życia. Tradycyjnie, pasażerowie będą mogli zakupić wybrany bilet u przewoźnika w kasie bielskiego dworca przy ulicy Warszawskiej 7, lub w przypadku biletów jednorazowych, bezpośrednio u kierowcy w autobusie, bez dodatkowej opłaty.

Istnieje również możliwość doładowania biletu miesięcznego elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika.

Nowy rozkład jazdy dostępny będzie na stronie internetowej Komunikacji Beskidzkiej.

Gmina Jaworze

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.