Policja uczy dzieci bezpieczeństwa na drodze

Mundurowi z bielskiej drogówki oraz dzielnicowi z komisariatów na terenie powiatu bielskiego spotykają się uczniami pierwszych i drugich klas szkoły podstawowej. Stróże prawa uczą ich zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a każdy uczeń dostaje specjalny odblaskowy brelok z numerem alarmowym 112.

Odblaskowe telefony to wygodne breloki, które uczniowie mogą zawiesić przy swoich tornistrach. Został na nich również napisany numer alarmowy 112. Breloczki są rozdawane uczniom szkół podstawowych podczas prelekcji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzonych przez dzielnicowych i policjantów z drogówki. Zakup tych przydatnych gadżetów to efekt pracy Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która działa przy Staroście Bielskim, a jej zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu.

Porą jesienno-zimową korzystanie z solidnych elementów odblaskowych znacząco podnosi bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzięki nim pieszy jest widoczny już z odległości ok. 150 metrów, a kierowca ma czas, żeby odpowiednio zareagować, zbliżając się do niego. Nawet jednak najlepszy odblask nie zadziała, jeśli będzie schowany w kieszeni, plecaku lub torebce, dlatego trzeba pamiętać, aby nosić je w widocznym miejscu na odzieży lub bagażu.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.