Czechowicka biblioteka na 4. miejscu w Polsce i 1. na Śląsku

W tegorocznym Rankingu Bibliotek, organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” i Instytut Książki, Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach uplasowała się tuż za podium, zajmując wysokie 4 miejsce. Jednocześnie uzyskała tytuł najlepszej biblioteki w województwie śląskim.

– To ogromna radość i duma, tym bardziej, że – jak podkreślają bibliotekarze – ostatni rok, przez trwającą pandemię COVID-19, był bardzo trudny, a obostrzenia uniemożliwiały normalne funkcjonowanie i ograniczały kontakt z czytelnikiem.

Bibliotekarze nie poddali się jednak i dostosowali ofertę do warunków, przenosząc część działań do sieci. Jak widać, starania zostały dostrzeżone, docenione i nagrodzone.

Ale nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie czytelnicy – podkreślają czechowiccy bibliotekarze – To wy jesteście sercem biblioteki, odwiedzacie, wypożyczacie, przychodzicie na wykłady i spotkania.

Pracownicy MBP, na czele z Panią Dyrektor Ewą Kmiecik-Wronowicz zapewniają, że czwarte miejsce dodało im zapału do dalszej pracy. Gwarantują, że nie spoczną na laurach, tylko dołożą starań,  by w przyszłorocznej edycji prestiżowego rankingu stanąć „na pudle”.

Urząd Miejski Czechowice-Dziedzice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.