Na początku grudnia w Bielsku-Białej miał miejsce finał 10. edycji Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Tematem przewodnim było Zdrowie psychiczne wieku dorastania i dojrzałości z uwzględnieniem wpływu pandemii COVID-19.

26 listopada, podczas etapu regionalnego ROWoZP, młodzież biorąca udział konkursie wypełniała testy wiedzy (zdalnie). Natomiast 2 grudnia w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej odbyło się podsumowanie całego przedsięwzięcia. Z uwagi na sytuację pandemiczną spotkanie odbyło się w bardzo okrojonym składzie.

Finalistkami jubileuszowego konkursu na temat zdrowia psychicznego zostały uczennice bielskich szkół ponadpodstawowych:
Alicja Jurkowska z Bielskiej Szkoły Przemysłowej – I miejsce,
Iga Łęgowska z V Liceum Ogólnokształcącego – II miejsce,
Anna Pietras z V Liceum Ogólnokształcącego – III miejsce.

Organizatorami olimpiady są miasto Bielsko-Biała oraz powiaty: bielski, cieszyński i żywiecki, a udział w niej wzięli uczniowie szkół ponadpodstawowych funkcjonujących na terenie tych samorządów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: przewodnicząca Agnieszka Foltyn, pracownik naukowy Wydziału Zdrowia Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz członkowie – lekarz psychiatra Izabela Dydo-Konior, p.o. dyrektora Bielskiego Centrum Psychiatrii – Olszówka; psycholog Rafał Pietrzyk, psychoterapeuta w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czechowicach-Dziedzicach i Kewin Bałazy, psycholog w Centrum Zdrowia Psychicznego ZZOZ w Cieszynie.

Patronat honorowy nad olimpiadą objął wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży lek. med. Ireneusz Jelonek, natomiast patronat naukowy – rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej Nowakowski oraz dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu tej uczelni Rafał Bobiński.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.