Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Z okazji przypadającego 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami z życzeniami dla niepełnosprawnych bielszczan zwrócił się prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

Szanowni Państwo,
3 grudnia to bardzo ważna data w kalendarzu wydarzeń społecznych, ponieważ w tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.
Z tej okazji składam wszystkim niepełnosprawnym mieszkańcom naszego miasta, ich rodzinom i przyjaciołom oraz osobom zaangażowanym we wsparcie i opiekę, życzenia wszelkiej pomyślności, wytrwałości i siły w przezwyciężaniu przeciwności, jakie życie stawia przed osobami doświadczonymi przez los. 
Życzę Państwu, aby przełamywanie barier i pokonywanie ograniczeń stanowiło największą motywację do działania. 
Mówi się, że osoba zdrowa nie zrozumie osoby niepełnosprawnej. Owszem, jest w tym sporo racji, jednak nikt tak pięknie i prawdziwie jak właśnie osoby z ograniczeniami nie uzmysłowi osobom w pełni sprawnym, że chcieć to móc. Widzimy to zarówno w naszych społecznościach sąsiedzkich czy osiedlowych, ale i doceniamy jako miasto.
Corocznie Bielsko-Biała honoruje i nagradza osoby z niepełnosprawnościami w konkursie „Sukces nie zna barier”. W tym roku również zgłoszone zostały kandydatury siedmiu bohaterów. Można powiedzieć, że „siedmiu wspaniałych”, bo to cudowni ludzie, którzy mimo swoich ograniczeń przełamują bariery. Idą do przodu osiągając sukcesy i są wzorem do naśladowania. 7 grudnia  kapituła konkursu nagrodzi troje z nich. Słowa podziękowania i uznania kieruję również do organizacji pozarządowych oraz wszystkich jednostek działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami za wytrwałą pracę, życzliwość, otwarte serce i nieustającą empatię.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.