Włóczykije z energią o mieście

Ich piosenki promują Bielsko-Białą. Mowa o zespole Włóczykije. Koncert promujący wydanie płyty zespołu pt. Energia miasta z autorskimi piosenkami odbędzie się 29 listopada w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Początek o godzinie 18.00.

Płyta powstała z okazji jubileuszu 70-lecia połączenia Bielska i Białej oraz 15-lecia istnienia Włóczykijów. Koncert promocyjny Energię miasta w BCK-u będzie niesamowitym widowiskiem muzyczno-tanecznym w wykonaniu Włóczykijów z zaproszonymi gośćmi – grupą perkusyjną Walimy w kocioł, wokalistką Martą Świątek-Staniendą i innymi. Instrumentalnie widowisko uświetnią wspaniali bielscy muzycy pod dyrekcją Pawła Stępnia. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Płytę Włóczykijów w sieci już teraz promują dwa single – Energia miasta i Bielsko fajne jest. Można je obejrzeć na YouTube pod poniższymi linkami:
https://www.youtube.com/watch?v=6Pxr3DPJ4kw
https://www.youtube.com/watch?v=750bMMU3UuM.

Zespół wokalno-taneczny Włóczykije powstał w październiku 2006 roku przy Osiedlowym Centrum Kultury na Osiedlu Beskidzkim. Założycielem zespołu jest rodzina państwa Stępniów: Aleksandra – instruktor teatru, Dariusz – nauczyciel języka angielskiego, gitarzysta, perkusista i kompozytor w jednym, oraz syn Paweł – pianista, flecista, kompozytor i aranżer. Zespół Włóczykije liczy około 30 członków plus dwóch instrumentalistów (gitara, instrumenty perkusyjne, klawisze, flet poprzeczny). W zespole śpiewają osoby w wieku od 4 do 20 lat. Są to osoby z Czańca, Bujakowa, Wilkowic, Mesznej, Bystrej, Pisarzowic i Bielska-Białej.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.