UEFA Women’s w Bielsku-Białej?

Istnieje duża szansa na to, że turniej finałowy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2025 roku (UEFA Women’s Euro 2025) odbędzie się w stolicy Podbeskidzia.

Deklarację w tej sprawie złożył prezesowi Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezaremu Kuleszy prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

W liście czytamy:

W imieniu władz Bielska-Białej (potencjalnego Miasta Gospodarza / Stadionu), w pełni i bez jakichkolwiek ograniczeń deklaruję wolę ubiegania się o prawo organizacji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2025 roku, tj. meczów piłki nożnej oraz wszelkich imprez towarzyszących i wydarzeń związanych z ich przygotowaniem i organizacją.
Tym samym, z pełną odpowiedzialnością klasyfikuję ww. projekt jako kwestię szczególnego zainteresowania i dużej wagi dla Miasta Bielska-Białej zarówno w wymiarze lokalnym, jak i regionalnym.

Ponadto miasto Bielsko-Biała zobowiązuje się we współpracy z operatorem stadionu zadbać o wszystkie aspekty formalno-prawne oraz rozwiązać inne zagadnienia organizacyjne i infrastrukturalne.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.