Dzień Czystego Powietrza w ZSP w Bestwince

To źle dla dzieci, gdy z komina czarny dym leci.

14 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Czystego Powietrza, który został ustanowiony przez Fundację Ekologiczną Arka w 2005 r. Celem akcji jest walka o czyste powietrze i uświadamianie społeczeństwu, jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie palenie śmieci, mułów oraz innych trujących opałów w piecach domowych.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, w ramach których poznali źródła oraz skutki zanieczyszczenia powietrza oraz uświadomili sobie zagrożenia z tym związane. Ponadto poznali ekologiczne i ekonomiczne sposoby ogrzewania budynków. Wskazywali również przykłady działań, jakie sami mogą podjąć, aby zadbać o środowisko.

W ramach podsumowania uczniowie wykonali chmurki oraz krople deszczu, na których zapisali hasła motywujące do dbania o czyste powietrze. Przygotowali również prace plastyczne o tematyce ekologicznej. Wierzymy, że w przyszłości hasła zostaną zamienione w czyny!

Gmina Bestwina

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.