Ogromny sukces odniosły zawodniczki Taekwon-do Cobra GrysztarTeam z Bielska-Białej na mistrzostwach Polski. Zdobyły 6 tytułów mistrzowskich oraz powołanie do kadry Polski Polskiej Federacji Taekwon-do.

Mistrzostwa Polski Taekwon-do 2021 odbyły 23 i 24 października w Grodkowie na Opolszczyźnie. Blisko sześciuset zawodników i zawodniczek z całego kraju rywalizowało na 10 matach o prestiżowe tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski. Organizatorem zawodów była Fundacja DO-WORLD, działająca przy Polskiej Federacji Taekwond-do. Wśród zawodników znalazły się adeptki z Klubu Taekwon-do Cobra, z sekcji GrysztarTeam w Bielsku-Białej.

Rywalizacja przebiegała z podziałem na kategorie wiekowe – od od młodzików młodszych, poprzez młodzików, kadetów, juniorów młodszych, juniorów, seniorów i super seniorów. Młodzież i dorośli mogli startować w walkach ciągłych, punkt-stop, układach formalnych i dwóch technikach specjalnych. Natomiast młodzicy i młodzicy młodsi w walkach Bong Matsogi i testach szybkości. Dodatkowo młodzicy walczyli o trofea w układach formalnych, a ostatni rocznik młodzików w walkach punkt-stop.

Sekcję z Bielska-Białej reprezentowało siedem zawodniczek, które łącznie zdobyły 13 medali. Wyniki osiągnięte na Mistrzostwach Polski 2021 oraz na rozgrywanym w czerwcu Pucharze Polski 2021 były podstawą do wyłonienia Kadry Polski Polskiej Federacji Taekwon-do na sezon 2021/2022. W kadrze znalazły się Emila Panfil, Katarzyna Kopacz i Marta Grysztar.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.