„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Można było bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdu

W minioną sobotę każdy kierowca mógł zadbać o swój samochód, a przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. Na stacjach kontroli pojazdów, które zadeklarowały swój udział w akcji „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, można było dokonać sprawdzenia prawidłowości działania oświetlenia w swoich samochodach oraz dokonać sprawdzenia stanu technicznego.

Akcja prowadzona będzie jeszcze 04.12. br. w wybranych stacjach diagnostycznych na terenie miasta i powiatu bielskiego. Stacje kontroli pojazdów, na których można dokonać sprawdzenia oświetlenia w ramach akcji „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”:

  • AUTOTEST ul. Poniatowskiego 17, Bielsko-Biała w godzinach 7:00-14:00
  • AUTOTEST ul. Kopernika 3, Czechowice-Dziedzice w godzinach 7:00-14:00
  • AUTOTEST ul. Legionów 243, Czechowice-Dziedzice w godzinach 7:00-14:00
  • AUTOTEST POLSKA Sp. z o.o ul. Wałowa 21, Bielsko-Biała w godzinach 8.00-16.00
  • PPHU IMEX Piotrowski s.c ul. Głowackiego 49, Czechowice-Dziedzice w godzinach 7:00-14:00
  • Speed Car Bielsko-Biała, ul. Andresa 133, Bielsko-Biała w godzinach 8:00-18:00
  • Speed Car Bielsko-Biała, ul. Daszyńskiego 54, Bielsko-Biała w godzinach 8:00-18:00

Policjanci z bielskiej drogówki razem z pracownikami stacji kontroli pojazdów Speed Car w Bielsku-Białej przyglądali się stanowi technicznemu pojazdów poruszających się po naszych drogach. Policjanci, kontrolując ruch, zwracali szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów. Kierowcy zatrzymanych pojazdów mogli bezpłatnie — w ramach akcji pn. „Twoje światła — Nasze bezpieczeństwo” – sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów. Mundurowi razem z diagnostą wyjaśniali jak ważne dla bezpieczeństwa ruchu drogowego posiadanie sprawnych świateł. Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem ich wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.