W sobotę, 20 listopada br. doszło do wybuchu gazu w mieszkaniu w kamienicy mieszczącej się przy ulicy Wyzwolenia w Bielsku-Białej. W wyniku eksplozji jedna osoba została ranna.

Oficer dyżurny stanowiska kierowania PSP odebrał zgłoszenie o godzinie 12:24 o wybuchu gazu w mieszkaniu znajdującym się na parterze  kamienicy przy ulicy Wyzwolenia w Bielsku-Białej. Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, przed budynkiem znajdowało się 9 mieszkańców kamienicy, w tym lokator mieszkania, w którym doszło do zdarzenia. Starszy mężczyzna w wieku 74-lat był poparzony na twarzy i rękach. Strażacy udzieli poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, w tym założono m.in. opatrunki hydrożelowe oraz zastosowano tlenoterapię. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego,  poszkodowany został zabrany do szpitala.

W mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu, zostały uszkodzone drzwi, nadpaleniu uległo wyposażenie i pomieszczenie  kuchni. Dodatkowo na samochód zaparkowany z tyłu budynku, spadły niewielkie ilości tynku kamienicy. Strażacy przy użyciu drabiny mechanicznej sprawdzili również dach budynku – nie stwierdzono uszkodzeń.

Obecne na miejscu pogotowie gazowe stwierdziło nieznaczną nieszczelność w instalacji gazowej w mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu. Profilaktycznie na czas prowadzonej akcji zamknięto dopływ gazu w całej kamienicy. Na miejsce dojechał równeż inspektor nadzoru budowlanego, który po oględzinach stwierdził, że budynek nadaje się do dalszego zamieszkania i lokatorzy wrócili do swoich mieszkań . Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi policja, która będzie ustalać dokładną przyczynę zdarzenia

Działania zakończono o godz. 13:53. Brało w nich udział sześć zastępów straży pożarnej.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.