Ekipa Samochodówki w finale Mistrzostw Mechaników

Paweł Staniek i Jakub Mrzyk z klasy 3a TPS_P Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej zajęli 12. miejsce w finale X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, w kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych.

Obaj chłopcy jeszcze w czerwcu brali udział w eliminacjach do finału mistrzostw. Łatwo nie było, bo w eliminacjach startowało ponad 1.800 dwuosobowych drużyn z całej Polski. 22 i 23 października br. w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbywały się finały mistrzostw w sześciu kategoriach. Zmagania rozpoczęły się testem teoretycznym, a następnie drużyny współzawodniczyły w konkurencjach praktycznych. Ostatecznie drużyna bielskiej Samochodówki wywalczyła 12. miejsce!

Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej, mieści się na Sarnim Stoku, przy ul. Filarowej 52. W skład zespołu wchodzą:
– Szkoła Podstawowa nr 38,
– Branżowa Szkoła I Stopnia nr 5,kształcąca w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik, automatyk.
– Technikum nr 5, kształcące w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik spedytor, technik transportu drogowego, technik automatyk, technik robotyk.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.