Nietrzeźwi kierujący to wciąż problem na naszych drogach

Pomimo wytężonych działań policjantów, reagowaniu świadków i rosnącego braku społecznego przyzwolenia nietrzeźwi kierujący to nadal zbyt częsty widok na naszych drogach.

Jak podano do informacji 19.11 br. na oficjalnej stronie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej:

– Tylko w ciągu ostatniej doby bielscy policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy ze względu na stan nietrzeźwości, nie powinni prowadzić pojazdów. Za ten występek grożą 2 lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna – czytamy.

Samoobsługowe urządzenie do sprawdzenia stanu trzeźwości dostępne w komendzie i na każdym bielskim komisariacie

Jazda na „podwójnym gazie” to wciąż zbyt częste zjawisko na naszych drogach. Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci zatrzymali czterech kierowców, którzy popełnili to niebezpieczne przestępstwo drogowe. W ubiegłych 7 dniach to już aż 11 kierowców pod działaniem alkoholu, a w ostatnim miesiącu 62-óch!

Jeśli jesteś świadkiem tego, jak ktoś wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu, niezwłocznie zawiadom najbliższą jednostkę Policji lub numer alarmowy 112.

Ostrzegamy! Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego, oprócz odpowiedzialności karnej, sprawca będzie musiał pokryć koszty kolizji lub wypadku. Ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym odszkodowanie, jednak wystąpi do sprawcy z regresem, żądając jego zwrotu w całości.

Dlatego apelujemy o rozsądek i rozwagę! Jedyną wiarygodną metodą na określenie stężenia alkoholu w organizmie jest badanie urządzeniem elektronicznym posiadającym odpowiednią „legalizację”. Urządzenia takie znajdują się na każdym komisariacie i siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie można przyjść o każdej porze i sprawdzić stan trzeźwości. Badanie jest proste i całkowicie bezpłatne. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze i odczytać wynik.

Pamiętajmy, że każdy przypadek nietrzeźwego kierowcy na drodze to sprawa ludzkiego życia i śmierci. Dlatego reagujmy, gdy widzimy osobę chcącą wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu, być może nasz sprzeciw uratuje komuś życie.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.