Policyjna zbiórka krwi w bielskiej komendzie

Policjanci i pracownicy cywilni z bielskiego garnizonu Policji uczestniczyli dzisiaj w honorowej zbiórce krwi. W akcję włączyło się ponad 20 osób. Łącznie personel medyczny pobrał blisko 9 litrów życiodajnej substancji, która trafi do potrzebujących. Zbiórka pod siedzibą bielskich stróżów prawa została zainicjowana przez kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Policjanci i pracownicy cywilni z komendy w Bielsku-Białej i zaprzyjaźnionych jednostek honorowo oddali krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Do Mobilnej Stacji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zgłosiło się ponad 20 ochotników, a 19 oddało krew. W sumie zebrano blisko 9 litrów krwi dla osób, które najbardziej jej potrzebują. Dzisiejsza pierwsza taka zbiórka została zainicjowana przez kierownictwo bielskiej komendy, a jednymi z honorowych dawców byli zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej, młodszy inspektor Dariusz Zajda i młodszy inspektor Grzegorz Jakubiec.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.