Zbiórka makulatury dla koni

Już po raz 16. zbiórkę makulatury dla koni organizuje Klub Gaja wraz z Galerią Auchan w Bielsku-Białej i firmą EkoWtór Jakubiec. Od 15 do 22 listopada fundacja zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się w akcję Zbieraj makulaturę, ratuj konie i przywożenia makulatury do specjalnie oznakowanego kontenera przed hipermarketem Auchan przy ul. Bohaterów Monte Cassino 421 w Bielsku-Białej.

– Podtrzymywanie tradycji zbiórki makulatury pod bielskim Auchan stało się dla Klubu Gaja wręcz obowiązkiem społecznym. Bielszczanie i firmy z całego regionu dopytują się o tę akcję, chcąc podzielić się z nami tym, co uzbierali w ciągu wielu miesięcy. Nie chcemy zawieść tych wszystkich chętnych, dla których środowisko naturalne i pomaganie zwierzętom ma znaczenie. Bardzo dziękuję ludziom, instytucjom i firmom wspierającym tę inicjatywę z dobrej woli i chęci niesienia pomocy – mówi lider Klubu Gaja Jacek Bożek.

Konie uratowane przez Klub Gaja wymagają szczególnej opieki i leczenia ze względu wiek i stan zdrowia. Staruszka Pegaza – pierwszego konia uratowanego z rzeźni, czeka zabieg chirurgiczny usunięcia chorego zęba, korekcja uzębienia i konsultacje ortopedyczne w klinice pod Poznaniem. Pegaz cierpi na syndrom EORTH i zaawansowaną próchnicę. Pomimo stałych zabiegów dentystycznych z ósemki Pegaza pozostał jedynie szkielet, uniemożliwia to standardowy zabieg tarnikowania. Dlatego Klub musi go przewieźć do kliniki. Razem z Pegazem do kliniki pojedzie White Lady, która będzie miała korekcję uzębienia, diagnostykę ginekologiczną w kierunku sprawdzenia guzów endometrialnych oraz prawdopodobnie zabieg waginoplastyki.

Przynosząc makulaturę pod Auchan, każdy może pomóc uratowanym koniom. Zebrane w ten sposób środki Klub Gaja przeznacza na koszty m.in. utrzymania, leczenia, terapii, opieki weterynaryjnej, kowalskiej oraz dentystycznej zwierząt.

– Zbiórki makulatury pod hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej stały się już tradycją. Myślę, że równie ważnym aspektem związanym ze zbieraniem i przetwarzaniem makulatury jest aspekt środowiskowy. Ponowne użycie starego papieru to nie tylko ochrona drzew, ale również oszczędność energii, wody i innych zasobów. Ma to szczególne znaczenie w dobie postępującej katastrofy klimatycznej – tłumaczy Jarosław Kasprzyk z Klubu Gaja.

Klub Gaja od ponad 30 lat zajmuje się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt. W 1997 roku doprowadził do wprowadzenia w Polsce Ustawy o ochronie zwierząt. Pod petycją za wprowadzeniem dokumentu zebrał 600 tysięcy podpisów.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.