Paweł Rucki z Jaworzynki z Laurem Srebrnej Cieszynianki

11 listopada 2021 r. w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się doroczna uroczystość wręczenia Laurów Ziemi Cieszyńskiej. W tym roku Laur Srebrnej Cieszynianki z terenu gminy Istebna otrzymał Paweł Rucki z Jaworzynki, wieloletni sołtys. Serdeczni gratulujemy.

Co roku Samorządy Ziemi Cieszyńskiej poprzez uchwały Rady Gmin przyznają nagrodę Srebrnej Cieszynianki dla osoby, która w sposób szczególny zasłużyła się dla lokalnej i regionalnej społeczności. Podczas uroczystości wręczane jest 12 srebrnych cieszynianek i jedna Honorowa Złota Cieszynianka, która w tym roku decyzją Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej powędrowała na ręce Antoniego Kratki.

Laureat Paweł Rucki odebrał przyznaną mu statuetkę z rąk zastępcy Wójta Gminy Istebna Łukasza Małysza oraz Przewodniczącego Rady Gminy Istebna – Stanisława Legierskiego.

Warto dodać, iż piękną uroczystość swoim występem ubogacił Zespół Regionalny „Istebna” z Istebnej, który przedstawił część obrzędu wesela istebniańskiego.

Gmina Istebna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.