Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach

11 listopada, podobnie jak w całej Polsce, w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystościach uczestniczyła delegacja Urzędu Miejskiego z Burmistrzem Marianem Błachutem na czele.

Uroczystości miejskie rozpoczęły się o godzinie 10.00 przy Pomniku Wolności na Skwerze Stulecia. Następnie uczestnicy przemaszerowali na Mszę św. w intencji Ojczyzny, która odprawiona została o godzinie 11.00 w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Dziedzicach. Po jej zakończeniu nastąpiło złożenie kwiatów na Zbiorowej Mogile Poległych i Pomordowanych w I i II Wojnie Światowej na przykościelnym cmentarzu oraz pod pamiątkowa tablicą w miejscu wymarszu Legionistów (skrzyżowanie ul. Legionów i ul. Waryńskiego).

Uroczystym obchodom towarzyszył XXIX Bieg Niepodległości, który w tym roku odbył się na dystansie 3 km, na Stadionie im. Henryka Puzonia w Zabrzegu. W tym samym czasie odbył się również Rowerowy Rajd Patriotyczny, którego uczestnicy mieli do pokonania liczącą 30 km trasę z Centrum Edukacji Ekologicznej pod Pomnik Wolności.

UM Czechowice-Dziedzice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.