Podziel się krwią. Przed bielską komendą odbędzie się akcja honorowej zbiórki krwi

15 listopada 2021 roku przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbędzie się honorowa zbiórka krwi. Od 8.00 do 12.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie oczekiwać na wszystkich chętnych krwiodawców.

Szczególnie teraz, w dobie koronawirusa, podzielenie się cząstką siebie ma ogromne znaczenie dla zdrowia innych. Zapraszamy mieszkańców regionu do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych!

Już 15 listopada od 8.00 do 12.00 kolejny raz mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzają w tym czasie bielską komendę, mogą honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Od 8.00 do 12.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oczekiwać będzie na parkingu przed wejściem głównym do budynku KMP przy ul. Wapiennej 45.

Gorąco zachęcamy zarówno policjantów, jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych, którzy tego dnia odwiedzą komendę, do czynnego udziału w zbiórce. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców: rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. W dzień poprzedzający oddanie krwi powinno się wypić znaczną ilość płynów, ok. 3-4 litry (nie licząc kawy) i nie powinno się spożywać alkoholu. Tego dnia należy również nie spożywać tłustych posiłków.

W dniu oddania powinno się zjeść śniadanie, nie oddajemy krwi na czczo. Lekkostrawny posiłek, bogaty w węglowodany. Już na około pół godziny przed nie powinno się palić papierosów. W dniu oddania krwi, przed donacją należy także wypić dużo płynów — około 1,5 litra.

Krew mogą oddać osoby:
• bez jakichkolwiek objawów infekcji (kaszel, katar, duszność, gorączka),
• z ujemnym wywiadem epidemiologicznym (bez kontaktu z osobą chorą na Covid-19 i osobami na kwarantannie).

Jednocześnie przypominamy, że z uwagi na sytuację epidemiczną, dawcy muszą stosować się do rygoru sanitarnego również podczas wypełniania ankiet i oczekiwania na wejście do ambulansu (stosowanie środków dezynfekcji, zachowanie dystansu, zakrywanie ust i nosa).

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.