XVII Rajd ku źródłom Wisły

W ostatnią sobotę 6 listopada br. przy pięknej, jesiennej pogodzie udało się zorganizować (kilkakrotnie już przekładany ze względu na obostrzenia Covid 19) XVII Rajd Narciarsko – Pieszy „Ku źródłom Wisły”.

Trasy Rajdu prowadziły z Kubalonki przez Kozińce i Gronik, z Nowej Osady przez Cieńków (przez częściowo odnowiony Szlak Habsburgów) i Malinki Spółdzielni przez Smerekowiec, Trzy Kopce Wiślańskie do Jonidła, gdzie w gościnnych progach „Dworku nad Wisłą”, odbyło się uroczyste zakończenie imprezy.

Na mecie Rajdu na wędrowców czekał pożywny żurek i herbatka z malinami oraz okazja do pośpiewania w konkursie na piosenkę turystyczną i młócenie orzechów góralskim cepem. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy button, materiały promocyjne i drobne upominki, a laureaci dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Zwycięzcami Rajdu okazały się „KRETY” ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Ustronia (42 osoby), Drużyna PTTK z Bielska-Białej, „Górołazy” z PTT Bielska-Białej, Koło Grodzkie PTTK ze Skoczowa i „Turyści” ze Szkoły nr 3 z Pszczyny. Silne grupy stanowili „Twardziele” z PTTK Cieszyn, „Smykule” z Jurzykowa, „Młodzież Starsza” z Ustronia, „Bajorki Trzy” z Żor, „Pomorzanie z Ustki, „Mustangi” z Malinki . Od lat wędruje z nami też Pan Stan Pawlik z Cieszyna i Artur Waszut z Istebnej.

Komandorem Rajdu był przewodnik beskidzki Zbigniew Wrzecionko we współpracy z Tadeuszem Leżańskim, Janem Jurczyńskim i Mariolą Kukuczką. Metę organizowały Ania Pilch, Grażyna Pruska i wolontariusze Nikola i Kacper. Nagrody i upominki wręczała Pani Izabela Rudzińska – Prezes Zarządu Oddziału PTTK Wisła. Specjalne podziękowanie, pasterską Palicę, kwiaty i dyplom otrzymał wieloletni organizator i Komandor Rajdu Pan Gustaw Czyż oraz jego małżonka Pani Ania, która przez lata prowadziła biuro Rajdu. W rajdzie uczestniczyło ponad 140 osób i mamy nadzieję, że w przyszłorocznym, planowanym na 25 marca 2022 r. XVIII Międzynarodowym Rajdzie Narciarsko-Pieszym „Ku źródłom Wisły”  będzie nas znacznie więcej.

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.