Na pomoc KOTełkowej Drużynie

Lalki, samochody, gry planszowe, puzzle czy klocki – to wszystko można przynosić do Galerii Sfera. Zabawki, które już się znudziły, lub z których wyrosły Wasze dzieci, dostaną drugie życie i pomogą potrzebującym zwierzakom w ramach kolejnej edycji akcji Zabawki ratują zwierzaki, której finał odbędzie się 13 listopada w Sferze.

Problem bezdomności zwierząt w Polsce jest ogromny. Według Głównego Inspektoratu Weterynarii w ponad 220 zarejestrowanych schroniskach żyje około 136 tysięcy zwierząt. Psów jest przynajmniej trzykrotnie więcej niż przewidzianych dla nich miejsc, a jeszcze gorzej jest w przypadku kotów, których liczba jest przekroczona aż pięciokrotnie. Ile z nich żyje na wolności, często głodnych i chorych? Chyba nikt nie jest w stanie tego zliczyć. Na szczęście oprócz schronisk na terenie całego kraju działa wiele fundacji i stowarzyszeń, które pomagają bezdomnym zwierzętom, jednak by skutecznie działać, często potrzebują wsparcia. Dlatego Galeria S Sfera konsekwentnie angażuje się w działania charytatywne. W listopadzie wspólnie z Fundacją Ekologiczną Arka zorganizuje kolejną edycję akcji Zabawki ratują zwierzaki.

Co zrobić, aby pomóc? Wystarczy przynieść niezniszczone zabawki niemal każdego rodzaju (oprócz pluszaków) do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera I w godzinach 11.00-19.00. Zabawki zostaną zdezynfekowane i poddane kwarantannie, a następnie trafią na kiermasz. Będzie można zakupić je po okazyjnej cenie już 13 listopada w foyer Galerii Sfera II. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna z Bielska-Białej, które pomaga wolnożyjącym i schroniskowym kotom.

– Akcja Zabawki ratują zwierzaki cieszy się ogromną popularnością wśród odwiedzających Galerię Sfera. Do tej pory zorganizowaliśmy już dziesięć odsłon tej akcji, aż trzy odbyły się tylko w ciągu tego roku. Niegasnące zainteresowanie oraz zbliżający się okres Bożego Narodzenia to dobry pretekst, by jeszcze raz zorganizować zbiórkę niepotrzebnych, zalegających w domu zabawek. Cieszymy się, że kolejny raz będziemy mogli przekazać dochód z wydarzenia na pomoc zwierzakom, a przy okazji wspieramy bardzo proekologiczną inicjatywę, dając zabawkom drugie życie – mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

Beneficjent tej edycji wydarzenia, czyli Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna, prowadzi jeden z największych domów tymczasowych dla kotów na Podbeskidziu – zazwyczaj przebywa w nim około 30 do 40 kotów. 

– W naszej codziennej działalności leczymy, zapewniamy opiekę, sterylizujemy, dokarmiamy i znajdujemy kotom nowe domy. Pod naszą opiekę trafia ogromna liczba kotów. To koty schroniskowe, wolno żyjące i każdy, który takiej pomocy potrzebuje. Dzięki naszej działalności koty dostają szansę na nowe życie. Zabawki ratują zwierzaki to wspaniała akcja i cieszymy się, że Galeria SFERA wraz z Fundacją ARKA organizuje ją cyklicznie. Opieka nad wolno żyjącymi i schroniskowymi zwierzętami jest naszym celem, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu – mówi założycielka i prezeska Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna Iwona Gorzkowska.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.