Wiślanka w finale prestiżowego konkursu

Mieszkanka Wisły, Sandra Kędzior, może pochwalić się niebywałym sukcesem – została finalistką Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland  w konkurencji budownictwo cyfrowe/BIM.

Sandra kształci się na dwóch wydziałach Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Jest studentką II stopnia budownictwa w specjalności budowle – informacja i modelowanie (BIM) oraz I stopnia Architektury. Doświadczenie zawodowe zdobywa w międzynarodowej firmie inżynierskiej.

Zależy jej by być częścią rozwoju BIM, technologii modelowania informacji o budowli, na polskim rynku budowlanym. Idea BIM wspiera zrównoważony rozwój, zmierza do maksymalizacji efektywności realizacji inwestycji i zmniejszenia generowanych kosztów w całym cyklu życia obiektu.

Konkurs WorldSkills umożliwia spełnienie tego marzenia przez: sprawdzenie swoich umiejętności, branżowe kontakty, prestiżowe szkolenia z najlepszymi ekspertami w branży. Zwycięzca krajowych eliminacji reprezentować będzie Polskę na międzynarodowym konkursie WorldSkills Shanghai 2022, największych na świecie zawodach umiejętności branżowych, skupiających zawodników z 85 państw.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się sześć osób z całej Polski. Finał odbył się na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej w Krakowie. Obejmował trzy dni, 27-29 października 2021 r.

Zawodnicy w ramach wykonywanych zadań posługiwali się zaawansowanymi technikami modelowania informacji o budynku, koordynacji międzybranżowej, generowania informacji z modeli i jej przetwarzania. Pracowali w zgodzie ze standardami procesów informacyjnych BIM określonymi w normach ISO 19650  i innych. Wykazywali się umiejętnością pracy w warunkach stresu.

Organizatorem Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji  oraz Skills Poland, a partnerami: Politechnika Krakowska, Tech Data, AEC Design.

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.