Promują zero waste wśród dzieci

Cztery bielskie przedszkola biorą udział w programie edukacyjnym Każdy Przedszkolak wie, co z odpadem dzieje się! To Przedszkole nr 26, nr 6, Bajkowa Kraina i Przedszkole nr 36.

Pomysłodawcą programu jest przewodnicząca Rady Osiedla Straconka Józefa Wawak, która zaprosiła do współpracy najmłodszych. Chodzi o wypracowanie wśród przedszkolaków właściwych postaw ekologicznych i promowanie idei zero waste.
Partnerami programu są: Zakład Gospodarki Odpadami S.A. oraz PreZero Bielsko-Biała S.A.

W październiku w przedszkolach odbyły się pogadanki ekologiczne, które prowadziła pracownik ZGO S.A. Katarzyna Olek wraz z pracownikami Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Poprzez zabawę dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo segregować odpady, co można przywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz które odpady są niebezpieczne. Uczestnicy zajęć otrzymali materiały edukacyjne, które z pewnością przydadzą się w każdym domu.

W kwietniu przyszłego roku, z okazji Dnia Ziemi, planowana jest druga część projektu, w ramach której przedszkolaki dowiedzą się, na czym polega praca osób odbierających odpady komunalne, a następnie będą uczestniczyć w sprzątaniu najbliższej okolicy.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.