O tym jak prawidłowo segregować odpady, w Bielsku-Białej przypominają tablice edukacyjne. Te stanęły ostatnio w dwóch miejscach na terenie miasta – przy ul. Złoty Potok w dzielnicy Straconka i przy ul. Zajęczej w Mikuszowicach Krakowskich.

W Straconce na parkingu obok kościoła powstał cały Straceński zakątek ekologiczny. Można tam pozbyć się nadwyżki szkła, butelek PET, plastikowych zakrętek, a przy okazji doczytać, jaka jest droga odpadów od wyrzucenia do przetworzenia i jak je prawidłowo segregować.

Druga lokalizacja tablicy to plac zabaw przy ul. Zajęczej w Mikuszowicach Krakowskich, gdzie dzieci przy okazji zabawy mogą przeczytać ciekawostki na temat odpadów, a rodzice pogłębić swoją wiedzę z tego zakresu.

W przyszłym roku, w zależności od zapotrzebowania rad osiedli, w planach jest ustawienie tablic w kolejnych lokalizacjach na terenie miasta.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.