Trwa kampania pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem!”

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Kozach spotykają się z uczniami koziańskich szkół podstawowych w ramach kampanii pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem!”.

Policjanci uczą dzieci jak się zachowywać, aby nie doszło do zaginięcia oraz jak postępować, kiedy dzieci już się zagubią. Mundurowi przypominają także o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym m.in. podczas drogi do szkoły. Uczestnicy lekcji otrzymują opaski odblaskowe.

Dzielnicowi prowadzą spotkania w formie przystępnych prelekcji. Stróże prawa przekazywali cenne informacje dotyczące profilaktyki zaginięć, zasad bezpieczeństwa w przestrzeniach, w których najczęściej dochodzi do zaginięć oraz tego, jak powinno się postępować, kiedy do zaginięcia dziecka niestety dojdzie. Mundurowi uczyli też zasad bezpiecznej drogi do szkoły i zachęcali do używania elementów odblaskowych. Każde dziecko dostało specjalnie przygotowaną odblaskową opaskę.

Podczas lekcji dzieci mogły przyjrzeć się z bliska policyjnemu wyposażeniu. Policjanci odpowiedzieli na wiele pytań najmłodszych nie tylko dotyczących zasad i przepisów drogowych, ale także opowiadali o ciekawych zdarzeniach ze swojej służby i pracy w mundurze.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.