Kolejne przedszkole w Bielsku-Białej po remoncie. Tym razem to Przedszkole nr 37 przy ul. Jutrzenki 5 na Osiedlu Złote Łany. Wykonane w budynku i wokół niego prace kosztowały 1,65 mln zł i zakończyły się na początku września.

Inwestycja polegała na wymianie wewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji centralnego ogrzewania, wymianie kotła gazowego, instalacji hydrantowej oraz przebudowie klatki schodowej i dróg ewakuacyjnych zgodnie z wymogami przeciwpożarowymi.

Wymiany doczekała się też stolarka wewnętrzna. Na zewnątrz natomiast odbyła się renowacja elewacji oraz cięcia pielęgnacyjne drzew; na zakończenie teren został uporządkowany.

Przedszkole po remoncie symbolicznie otworzyli 3 listopada jego najmłodsi użytkownicy, przecinając wstęgę w asyście zastępcy prezydenta Bielska-Białej Piotra Kuci i radnego Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Maksymiliana Prygi. Później była część artystyczna przygotowana przez grupę starszaków – tańce, recytacje i gra na instrumentach.

– Przedszkole to jest miejsce szczególne, gdzie zaczyna się pierwszy etap edukacji naszych dzieci. Myślę, że bardzo ważne jest, aby przebywały one w miejscu gdzie jest pięknie, kolorowo, wszystko jest nowe – to na pewno wpłynie na ich rozwój. I takie jest po remoncie nasze przedszkole. Dziękuje wszystkim, którzy mieli udział w tej inwestycji – mówiła dyrektor przedszkola Ewelina Satława. – Przede wszystkim wymieniona została cała instalacja centralnego ogrzewania, bo termomodernizacja zaczęła się wcześniej i wszystko działo się tu etapami. Natomiast w tym roku zakończyliśmy ocieplanie i wymieniliśmy całą instalację centralnego ogrzewania – wszystkie grzejniki i piec. W związku z tym, że grzejniki zostały usunięte, trzeba było też wymienić podłogi. Dzięki temu wszędzie mamy nowe panele, pomalowane sale dydaktyczne, nowe łazienki i nowy system przeciwpożarowy – aby zapewnić dzieciom bezpieczną ewakuację na wypadek pożaru. Remont zmienił w przedszkolu bardzo dużo. Wszyscy rodzice mówią, że to jest nowe, całkiem inne przedszkole – dodała dyrektor.

Gospodarskim okiem na placówkę na remoncie patrzył także zastępca prezydenta Bielska-Białej.

– Cieszę się podwójnie – jak państwo się cieszą, pani dyrektor się cieszy, to ja się cieszę razy dwa. Rzeczywiście przy tej inwestycji dopisało nam dużo szczęścia, bo był to remont bardzo trudny, ale trafiliśmy na dobrego wykonawcę, na wspaniałą kadrę przedszkolną – nikt nie narzekał, nikt nie mówił, że się kurzy, a bałaganu było tu co niemiara. Natomiast efekt jest wyśmienity i o to właśnie chodzi – żeby warunki dla najważniejszych – naszych milusińskich – były jak najlepsze – mówił Piotr Kucia.

To kolejna zmodernizowana przez miasto placówka oświatowa na Osiedlu Złote Łany. Wcześniej duże remonty odbyły się w Przedszkolu nr 50, Szkole Podstawowej nr 33 i II Liceum Ogólnokształcącym.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.