Koncert Zaduszkowy już dzisiaj

Na interesujący koncert zaduszkowy zaprasza 30 października o godz. 18.00 Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Zatytułowano go (nie)zwykła muzyka – organy i nowe przestrzenie brzmieniowe. W instrumentarium obok wspomnianych w tytule organów także klarnet i hang.

Hang to stosunkowo młody instrument stworzony w Szwajcarii w roku 2000 przez Felixa Rohnera i Sabinę Schärer. Składa się z dwóch odpowiednio wyprofilowanych i połączonych ze sobą stalowych półkul, a swoim kształtem przypomina UFO. Podczas gry hang spoczywa zazwyczaj na kolanach muzyka. Gra się gołymi dłońmi i palcami. Poszczególne fragmenty powierzchni wydają dźwięki o określonej lub nieokreślonej wysokości. Podczas sobotniego koncertu w BCK na hangu grać będzie

, za organami zasiądzie Wacław Golonka, partie klarnetu wykona Wojciech Kwiatek. Solistom towarzyszyć będzie Bielska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego

W programie koncertu znajda się utwory na organy solo oparte na polskich tańcach ludowych, kompozycje inspirowane muzyką świata na organy i klarnet oraz na klarnet, hang i organy w rytmach muzyki Ameryki Łacińskiej. Zapowiada się bardzo ciekawy wieczór z muzyką łączącą odmienne kultury.
Koncert odbywa się w ramach 70. rocznicy połączenia Bielska i Białej w jeden organizm administracyjny.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.