Drużynowe złoto dla skoczków WSS Wisła

Bezkonkurencyjni w wczorajszych zawodach na skoczni normalnej w Zakopanem okazali się skoczkowie Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego Wisła zdobywając złoty medal mistrzostw Polski w konkursie drużynowym.

Wiślanie bronili tytułu mistrzowskiego sprzed roku i dokonali tego w znakomitym stylu, wyprzedzając aż o 47,5 pkt zespół TS Wisła Zakopane i 49 pkt. pierwszy zespół AZS Zakopane.

Nasza zwycięska drużyna skakała w składzie: Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i wczorajszy złoty medalista Piotr Żyła.

WSS Wisła pierwszą serię rozpoczął od drugiej lokaty po skokach Aleksandra Zniszczoła (98 m) oraz Pawła Wąska (100,5 m). Zespół wskoczył na pozycję lidera dzięki rekordowej próbie Tomasza Pilcha na 107 metr. Prowadzenie utrzymał z kolei Piotr Żyła (98,5 m). W tym momencie było to już 22,5 pkt przewagi nad drużyną AZS Zakopane I i 23 pkt na TS Wisła Zakopane.

W finale pierwszy zespół Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego prezentował się równie dobrze i powiększał przewagę punktową. Tym samym Aleksander Zniszczoł (105,5 m), Paweł Wąsek (94,5 m), Tomasz Pilch (99 m) oraz Piotr Żyła (97 m) obronili tytuł drużynowych mistrzów Polski dla swojej ekipy.

Warto zaznaczyć, że na piątym miejscu zawody ukończyła druga drużyna (Jakub Wisełka, Arkadiusz Jojko, Szymon Jojko, Kacper Juroszek), a na dziesiątym trzecia drużyna WSS Wisła (Patryk Wnętrzak, Wojciech Troszok, Gabriel Kukuczka i Wiktor Szozda). Nasz klub jako jedyny wystawił w konkursie aż trzy czteroosobowe zespoły.

Konkurs drużynowy w Zakopanem zakończył tegoroczną edycję Letnich Mistrzostw Polski. Dla zawodników Kadry Narodowej był to ostatni występ przed inauguracją Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Pierwsze zawody nowego sezonu cyklu zaplanowano na 20 listopada. Puchar Świata w Wiśle rozegrany zostanie w dniach 3-5 grudnia 2021 r.

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.