Zmienia się organizacja ruchu w rejonie cmentarzy w Bielsku-Białej w związku z dniem Wszystkich Świętych. Zmiany dotyczą cmentarzy przy ulicach Grunwaldzkiej, Cmentarnej, Polnej i Karpackiej. Będą obowiązywały od 29 października do 2 listopada.

Od 29 października od godz. 21.00 w okolicy cmentarza przy ul. Grunwaldzkiej na ul. Wita Stwosza – od ul. Grunwaldzkiej do ul. Piastowskiej – oraz na ul. Juliusza Kossaka – od ul. Piastowskiej do ul. Grunwaldzkiej – zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Natomiast na ul. Wita Stwosza po prawej stronie będzie można zaparkować równoległe.

W dniach od 30 października do 1 listopada w godzinach od 8.00 do 18.00 na wariantowej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Kamienica – Osiedle Kopernika przez ul. Grunwaldzką pojadą co 30 minut dodatkowe autobusy. Autobusy będą obsługiwały przystanek Grunwaldzka Szpital – niedaleko głównego wejścia na cmentarz.

W najbliższym sąsiedztwie cmentarza przy ul. Cmentarnej na ul. Akademii Umiejętności – od  ul. Cmentarnej do ul. Gabrieli Zapolskiej – będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy.

Obustronny zakaz zatrzymywania się na odcinku od wjazdu na parking przy cmentarzu do posesji nr 66 to zmiany, które dotyczą cmentarza przy ul. Polnej.

Najwięcej zmian dotyczy ruchu wokół cmentarza komunalnego przy ul. Karpackiej. Obowiązywał będzie zakaz ruchu – z wyjątkiem mieszkańców – na ul. Łuczników, zakaz ruchu – bez wyjątków – na ul. Karpackiej bocznej (była ul. Łamana) i zakaz zatrzymywania się po prawej stronie ul. Działowej. Na parkingach przy cmentarzu będzie natomiast obowiązywał jednokierunkowy ruch okrężny. Wjazd na parkingi z ul. Karpackiej będzie odbywał się wyłącznie na zasadzie skrętu w prawo – od centrum miasta, od Kamienicy zakaz skrętu w lewo. Postój na placu przed cmentarzem nie będzie możliwy.

Zmiany dotyczą także kursowania autobusów miejskich w tym rejonie. W dniach od 30 października do 1 listopada kursy autobusów linii nr 7 zostaną skrócone do relacji Kamienica – Wapienica Dzwonkowa. W godzinach od 8.00 do 18.00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na podstawowej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Kamienica – Wapienica Dzwonkowa co 30 minut. Dodatkowo w godzinach od 8.00 do 18.00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na wariantowej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Kamienica – Osiedle Kopernika przez ul. Grunwaldzką co 30 min. Od 30 października rano do 2 listopada wieczorem będzie funkcjonował dodatkowy przystanek przy ul. Karpackiej na wysokości cmentarza, w kierunku Kamienicy.

Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych przewidziane są na górnym parkingu wzdłuż ogrodzenia cmentarza (istniejące 5 stanowisk), na parkingu przy drodze dojazdowej do budynku administracyjnego Zieleni Miejskiej oraz na dalszym odcinku tej drogi (istniejące miejsca postojowe).

Zmiany w organizacji ruchu wokół nekropolii w Bielsku-Białej będą funkcjonować od 29 października od godz. 21.00 do 2 listopada do godz. 21.00.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.