Zimowy test sprawności w SP 1 w Wiśle

We wtorek 26 października na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle odbył się Zimowy Test Sprawności organizowany przez Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu „Anima Pro Activ” oraz BDB Events.

Test sprawnościowy w zimowych dyscyplinach,to zdrowa rywalizacja, której celem jest popularyzacja sportów zimowych. Test odbywa się w ramach większego projektu, którym jest Zimowa Akademia Sportu.

Spotkanie otworzyła dyrektor szkoły, pani Joanna Leszczyńska, która zachęciła dzieci do zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Po krótkiej rozgrzewce uczniowie klas 4-6 i część uczniów z klasy 7, miała okazję sprawdzić się w rywalizacji na czas w sportach zimowych.

Mieli oni do pokonania tor sprawnościowy, na który składały się: strzelnica biathlonowa z bronią laserową, curlingu, unihokeja. Dodatkową konkurencją było utrzymanie równowagi na longboardzie. W teście wzięło udział blisko 50 uczniów, którzy za udział otrzymali pamiątkowy dyplo, opaskę i słodki poczęstunek. Trzech najlepszych wśród chłopców i dziewcząt otrzymało nagrody rzeczowe

Uczniowie z najlepszymi rezultatami otrzymali bilety na finał ogólnopolski, który odbędzie się w Cieszynie.

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.