Uczcili pamięć żołnierzy

Pamięć żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej na cmentarzu komunalnym na Leszczynach w Bielsku-Białej uczcili 26 października przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i służb mundurowych.

Kwiaty i znicze na grobie znajdującym się na nekropolii przy ul. Ignacego Krasickiego złożyli I wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz wraz ze współpracownikami, którym towarzyszyli zastępca prezydenta miasta Piotr Kucia, wicestarosta bielski Andrzej Kamiński oraz przedstawiciele wojska, policji i straży pożarnej.

Wojenny grób zbiorowy na cmentarzu na bielskich Leszczynach jest miejscem pochówku 36 żołnierzy Wojska Polskiego poległych za Ojczyznę w I i II wojnie światowej i 24 żołnierzy nieznanych. Co roku, przed dniem Wszystkich Świętych, władze wojewódzkie i samorządowe wspólnie składają kwiaty i zapalają znicze aby uczcić pamięć poległych.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.