Centrum Muzyki Karpat. Sala Beskidzkich Muzykantów

W poniedziałek 25 października 2021 roku w biurze Wójt gminy Istebna Łucji Michałek odbyło się spotkanie dotyczące Centrum Muzyki Karpat, które powstanie w budynku Domu Trzech Narodów na Jasnowicach.

W spotkaniu udział wzięli także dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Łucja Dusek oraz Eugeniusz Białas ze Studia 660, który jest realizatorem aranżacji wnętrz i koncepcji I etapu obejmującego utworzenie Sali Beskidzkich Muzykantów.

Fundusze na zadanie pozyskał Gminny Ośrodek Kultury w kwocie 150 tysięcy złotych w ramach Programu „Infrastruktura Domów Kultury 2021” ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podczas spotkania zebrani zaznajomili się ze szczegółowym projektem aranżacji wnętrza obejmującego m.in. informacje na temat zasłużonych muzykantów, czy charakterystycznych instrumentów dla Beskidów i Karpat, a także omówiono logo które ma charakteryzować to wyjątkowe miejsce.

Prace przy aranżacji wnętrz zakończą się do grudnia 2021 roku.

W związku z opracowywaniem ekspozycji audiowizualnej do nowo powstającego Centrum Muzyki Karpat – projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej prosimy wszystkich posiadaczy zdjęć, pamiątek, ciekawych nagrań czy instrumentów o ich wypożyczenie na ekspozycję, która znajdzie się w Sali Beskidzkich Muzykantów.

Kontakt na Facebooku, lub telefonicznie w Gminnym Ośrodku Kultury 33855 62 08.

Gmina Istebna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.