Warsztaty dla seniorów z gminy Bestwina

Na przestrzeni ostatnich lat – także w gminie Bestwina – bardzo poprawiła się oferta zajęć skierowanych do seniorów, osób po 60 roku życia. Powstają Kluby Seniora, liczne organizacje proponują ciekawe wyjazdy, pięknieje infrastruktura rekreacyjna.

Nie pozostaje w tyle także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. 1 października rozpoczął się trzymiesięczny cykl zajęć dla pierwszej grupy osób w ramach Programu Wspierania Aktywności i Zapobiegania Wykluczeniu Społecznemu Seniorów na lata 2021-2022.  Warsztaty organizowane są w siedzibie Ośrodka Mieszkalno – Rehabilitacyjnego Stowarzyszenia na Rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem” w Bestwinie przy ul. Sikorskiego.

Wachlarz aktywności jest bardzo bogaty, każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie. Są zajęcia ceramiczne, ruchowe, kulinarne, odbyły się spotkania z dietetykiem i psychologiem. Istnieje możliwość skorzystania z indywidualnej rehabilitacji. Seniorzy wyjechali poza tym na wycieczkę do ogrodów „Kapias” w Goczałkowicach  – Zdroju i planują kolejne wyprawy. Organizatorzy zapewniają posiłki, kawę i herbatę. Sami beneficjenci podkreślają, że oprócz skorzystania z ciekawego i różnorodnego programu zajęć najbardziej cieszą się ze wspólnego spotkania. To dla nas naprawdę bardzo ważne, że możemy wyjść z domu, porozmawiać, pośmiać, spędzić miły czas w przyjaznym gronie – mówią  uczestnicy.

Gmina Bestwina

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.