Powiat Bielski przyjął strategię rozwoju na kolejne lata

Czechowicka „resortówka” doczeka się nowej sali gimnastycznej. Powiat Bielski sam wybuduje obiekt. To deklaracja starosty Andrzeja Płonki po tym, jak powiatowy wniosek o dofinansowanie przepadł po raz trzeci w rządowym konkursie „Sportowa Polska”.

-Trzeci rok zabiegamy o środki na nową salę gimnastyczną, która w szkole z blisko 900 uczniami jest koniecznością. Myśleliśmy o tym już przenosząc nieistniejący dzisiaj Zespół Szkół „Silesia” do kompleksu Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych. Inwestycję zrealizujemy z budżetu powiatu, więc pewnie potrwa to dłużej, ale nie ma już na co czekać- mówi starosta bielski i dodaje, że ma nadzieję ogłosić przetarg na wiosnę przyszłego roku. 

Gotowy jest projekt, przygotowany teren pod budowę, jest pozwolenie na budowę. Potrzeba „tylko” pieniędzy- od 5 do 6 mln zł. Dokumentacja przewiduje, że nowy obiekt zabierze fragment jednej z dwóch istniejących sal gimnastycznych. -Nie było innego wyjścia, ograniczają nas instalacje podziemne. Nowa sala będzie dużo większa (31,5m/20m), więc będzie tu mogło ćwiczyć więcej uczniów, zyskamy też pomieszczenie w którym chcemy urządzić siłownię- mówi Paweł Urbańczyk, dyrektor  ZSTiL im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach.

Obecnie młodzież z 29 klas czechowickiej szkoły korzysta z 2 małych sal gimnastycznych oraz z boisk zewnętrznych. – Sale są bardzo obciążone, uczniowie kończą zajęcia późnym popołudniem- mówi dyrektor Urbańczyk.

Latem w kompleksie edukacyjnym przy ul. Traugutta 11 rozpoczęła się warta ponad 2 mln zł wymiana instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.