Lipa 2021. Podsumowanie

22 października podsumowano oficjalnie XXXIX Wojewódzki i XXV Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej Lipa 2021, który odbywał się pod patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

W jego imieniu wyróżnienia rozdawał w Spółdzielczym Centrum Kultury BEST zastępca prezydenta Adam Ruśniak. Dla laureatów wystąpili Janusz Kohut oraz Czesław Mozil.

W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 434 autorów z całej Polski, którzy nadesłali 1.104 utwory. 244 uczniów szkół podstawowych nadesłało 469 utworów, 123 uczniów szkół średnich zaprezentowało 356 prac, a 67 osób dorosłych przedstawiło 279 dzieł sztuki pisarskiej. Wszystkie prace oceniało jury w składzie – Tomasz Jastrun (przewodniczący), Jan Picheta, Juliusz Wątroba i Irena Edelman (sekretarz) wybrało 100 laureatów Lipy, których tradycyjnie uhonorowano drukiem utworów w specjalnym almanachu.
Jurorzy cieszyli się z powodu wyraźnego wzrostu liczby prac, które nadesłano na przegląd. Jest ich niemal dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym. Podkreślali, że na Lipę nadal dociera wiele bardzo dobrych tekstów – nie tylko napisanych przez dzieci i młodzież z całej Polski, ale także – po raz pierwszy od niemal trzydziestu lat – przez dorosłych, głównie laureatów poprzednich edycji Lipy.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.