Dzielnicowi spotykają się z dziećmi w szkołach

Dzielnicowy z Czechowic-Dziedzic przeprowadził cykl spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach w ramach kampanii pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem!” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjant uczył dzieci jak się zachowywać, aby nie doszło do zaginięcia oraz zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Mundurowy przekazał także zasady odpowiedzialności karnej nieletnich, przestrzegał przed demoralizacją i uzależnieniami.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach st. sierż. Łukasz Walaszek uczestniczył w zajęciach prowadzonych dla dzieci w klasach Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach. Cykl spotkań wpisał się przede wszystkim w kampanię pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem” oraz „Bezpieczna droga do domu”. Podczas rozmowy z dziećmi mundurowy przekazywał cenne informacje dotyczące profilaktyki zaginięć, zasad bezpieczeństwa w przestrzeniach, w których najczęściej dochodzi do zaginięć oraz jak powinno się postępować, kiedy do zaginięcia dziecka niestety dojdzie. Przypomniał również informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły, bezpieczeństwa w domu i szkole. Opowiedział o w pracy policji oraz zaprezentował elementy umundurowania, elementy odblaskowe zachęcając jednocześnie do ich stosowania w drodze do szkoły oraz w tej powrotnej do domu.

Policjant zapoznał także młodzież starszych klas z zasadami odpowiedzialności karnej nieletnich, przestrzegał przed demoralizacją oraz zagrożeniami związanymi z Internetem i uzależnieniami nie tylko od środków odurzających, ale także tych płynących z cyberprzestrzeni wirtualnego świata.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.