Wygrana pod Dębowcem

BBTS Bielsko-Biała pokonał Polski Cukier Avia Świdnik 3:0 (25:23, 25:18, 25:17) 23 października w meczu 6. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP spotkania został wybrany Bartosz Pietruczuk.

Bielszczanie przed pierwszym gwizdkiem mogli pochwalić się trzema zwycięstwami na cztery rozegrane spotkania. Dziesięć punktów, które mieli na koncie, plasowały ich na 4. pozycji w tabeli. Świdniczanie natomiast przystępowali do tego meczu jako lider klasyfikacji.

Początek spotkania był bardzo wyrównany 4:4 i 8:8. W pewnym momencie drużyna z Bielsko-Biała wyszła na trzypunktowe prowadzenie 12:9. Dzięki dobrej obronie i skutecznym kontratakom Pawła Gryca. Reszta partii to gra punkt za punkt. Oba zespoły popełniały błędy, oddając punkty przeciwnikowi. Ostatecznie bielszczanie zachowali większy spokój i wygrali 25:23.

Drugi set zaczął się zdecydowanie lepiej dla podopiecznych Harry’ego Brokking’a 4:0. Ręki w ataku nie wstrzymywał Bartosz Pietruczuk 6:1. Mimo podwójnej zmiany na boisku, którą wprowadził świdnicki szkoleniowiec, to BBTS pozostał na prowadzeniu 14:6. Drużyna ze Świdnika nie znalazła sposobu na zatrzymanie przeciwnika i przegrała drugą partię 18:25.

BBTS poszedł za ciosem 5:2. W pewnym momencie drużyna ze Świdnika pokazała swoją dobrą grę i zniwelowała swoje straty do jednego oczka 7:8. Gospodarze nie dali wyrwać sobie z rąk zwycięstwa i dzięki blokowi, zbudowali sobie bezpieczną przewagę 15:8. W ataku dobrze sprawował się wspomniany wyżej Pietruczuk 18:10 i Wojciech Siek 23:17. Spotkanie zakończył as serwisowy Jake’a Hanes’a 25:17.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.