Sukcesy Kozian

W dniach 18-24.X.2021 odbyły się w Pabianicach mistrzostwa świata federacji GPC w trójboju siłowym. Ogółem startowało 600 zawodników z 25 krajów.

Gminę Kozy reprezentowała jedna zawodniczka i trzech zawodników zdobywając 3 złote medale, 2 srebrne oraz w absolucie pierwsze miejsce.

Są to:
Magdalena Szpila – w wadze 49.300kg zdobyła złoty medal w m.c w swojej kategorii podnosząc cięzar 130 kg,a zarazem ustaniwiła rekord świata, a wśród wszystkich juniorek zdobyla 1 miejsce oraz okazały puchar.
Grzegorz Drewniany w trójboju siłowym zdobył złoty medal uzyskujac wynik 675 kg poprawiając rekordy życiowe, a dwa dni później w m.c zdobył srebrny medal z wynikiem 270 kg.
Marcin Helwig  w m.c wśród seniorów w wadze 82 kg zdobył srebry medal podnosząc ciezar 270 kg przegrywając wagą ciała z Anglikiem.
Wiesław Wróbel w m.c masters w wadze 100 kg zdobył złoty medal z wynikiem 255 kg.

Trener Wiesław Wróbel dziękuje wszystkim zawodnikom za udział w zawodach oraz za uzyskanie światowych wyników.