66. Rajd Wisły dobiegł końca!

W miniony weekend, 22-23 października odbył się już po raz 66 samochodowy Rajd Wisły. W tegorocznej edycji rajdy wystartowało 100 ekip, a start i meta rajdowych zmagań usytuowane były na placu Hoffa.

Na uczestników tegorocznego rajdu czekały dwa dni rywalizacji, na którą złożyło się 7 odcinków specjalnych w Wiśle, Istebnej, Milówce i Rajczy. W piątkowy wieczór OS 1 Partecznik rozpoczął wyścigi w 66. edycji Rajdu Wisły ze startem z wiślańskiego rynku.

Rajd Wisły był finałem trzech cykli: Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska. Dlatego też zacięta rywalizacja trwała do samego końca, dając wiele emocji.

Przed startem piątej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska aż siedem załóg miało szanse na końcowy triumf w klasyfikacji generalnej. Na czele klasyfikacji generalnej znaleźli się jednak Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek (Honda Civic), którzy wygrali pięć prób i zwyciężyli w zmaganiach, zostając także mistrzami Śląska. Drugą pozycję wywalczyli Dariusz Badura i Janusz Wołek (Honda Civic), zajmując też trzecią w sezonie. Na podium uplasowali się jeszcze Kajetan Świder z Marcinem Boryckim (Honda Civic), zdobywając tytuły wicemistrzowskie.

Tak wyglądała również pierwsza trójka klasy 2. Tuż za podium rajdu uplasowali się Konrad Dukat i Mieczysław Kalczyński (Renault Clio).

Rywalizację w klasie OPEN 1 wygrali Żbikowski i Bieniak (Mitsubishi Lancer Evo IX), pokonując Gacę i Dąbrowskiego (Ford Fiesta Proto) i Zielińskiego z Michorczykiem (Subaru Impreza WRX). W OPEN 2 zwycięstwo wywieźli Górny i Roik (Peugeot 208 R2) przed Wrocławskim i Spentanym (Renault Clio Rally4) oraz Fizią z Martynkiem (Ford Fiesta). Boncela z Wasilewskim wygrali klasę CLASSIC, jadąc Fiatem Cinquecento.

W Klasie 1 najszybsi na beskidzkich trasach byli Rafał Marzec i Marcin Naworol (Honda Civic).

Pełne wyniki znajdują się na stronie Organizatora.

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.