Fundacja Ekologiczna Arka przeprowadziła kolejną edycję akcji Rower pomaga. Za przejechane przez uczestników akcji kilometry udało się kupić 21 rowerów, które trafiły do dzieci z domów dziecka. Wszystkich rowerów rozdano dotąd 339.

19 października na placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej Fundacja Ekologiczna Arka podsumowała akcję Rower pomaga, której głównym elementem jest zachęcanie jej uczestników do jazdy na rowerze. Za wspólnie przejechane na rowerze kilometry fundacja Arka przekazuje rower dziecku z domu dziecka lub podopiecznemu organizacji społecznej.

Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2015 roku. Nasz pomysł okazał się ogromnym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 120 tysięcy rowerowych kilometrów. Ograniczyliśmy emisję dwutlenku węgla o ponad 30 tysięcy kg. W akcji aktywnie uczestniczyło około 3 tysiące osób. Odbyło się ponad 50 lokalnych akcji i ukazało prawie 200 informacji w mediach. A przede wszystkim rozdaliśmy wymarzone rowery dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych – przypomina Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka, ale także inicjator akcji Rower Pomaga.

W sumie za przejechane w tegorocznej edycji kolejnych kilometrów udało się kupić 21 rowerów, które trafiły do dzieci z Domów Dziecka. Wszystkich rowerów rozdano już 339.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.