Nowe autobusy wyjechały na ulice

22 października na ulice Bielska-Białej po raz pierwszy wyjechały nowe niedawno zakupione Solarisy Urbino 12.

Autobusy różnią się od poprzedników m.in. nowym kolorem wyświetlaczy zewnętrznych – kolor bursztynowy zastąpiono diodami koloru białego, a z tyłu pojazdu zastosowano szeroki wyświetlacz, na którym oprócz numeru linii wyświetlany jest także przystanek docelowy.

Nowością w zakresie informacji pasażerskiej jest także dodatkowy wyświetlacz wysokiego kontrastu z numerem linii.

W autobusach zastosowano szereg udogodnień dla pasażerów ze szczególnymi potrzebami – środkowe drzwi odskokowo-przesuwne, w których zamontowana jest specjalna platforma do podjazdu wózków inwalidzkich. W pojazdach wyznaczono także specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych, dla wózków inwalidzkich i wózków dziecięcych, a także dedykowane miejsce dla pasażerów niewidomych podróżujących z psem przewodnikiem.

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informował, że w najbliższych dniach nowe autobusy będzie można spotkać podczas weekendu na liniach: nr 2, 6 i 11 oraz w poniedziałek na liniach nr 1, 6, 16, 19, 20 i 57.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.