Iga Łęgowska, Anna Pietras i Alicja Jurkowska – zwyciężyły w etapie powiatowym X edycji Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, który odbył się 20 października w bielskim Ratuszu. Tym samym dziewczęta zakwalifikowały się do finału olimpiady. Ten zaplanowano 26 listopada w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.

Regionalną Olimpiadę Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym organizują wspólnie miasto Bielsko-Biała oraz powiaty bielski, cieszyński i żywiecki. Olimpiada adresowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu wymienionych samorządów, a tematem przewodnim tegorocznej edycji jest Zdrowie psychiczne wieku dorastania i dojrzałości z uwzględnieniem wpływu pandemii COVID-19.
W etapie powiatowym, który poprzedziła odsłona szkolna olimpiady, wzięło udział 12 uczniów.

– Cieszę się, że startujecie w olimpiadzie, która dotyczy akurat tematu zdrowia psychicznego. To kwestia, która jest bardzo na czasie, zwłaszcza w trakcie pandemii. Wiem z autopsji, jak dzieci bardzo przeżywały ten okres ciągłego przebywania w domu, przed komputerami, braku możliwości spotkania się z rówieśnikami, a później problemy z tym, żeby zaaklimatyzować się z powrotem do nauki w szkole. Kto wie? Może w przyszłości właśnie ze zdrowiem psychicznym zwiążecie swoje zawody – mówił tuż przed rozpoczęciem olimpiady zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak.

Uczestników oceniało jury pod przewodnictwem p.o. dyrektora naczelnego Bielskiego Centrum Psychiatrii – Olszówka w Bielsku-Białej, lekarki psychiatrii Izabeli Dydo-Konior w składzie – dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Podkowa w Bielsku-Białej Joanna Brzozowska-Papuga oraz naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Ewa Swatek.

Gremium dokonało wyboru laureatów etapu powiatowego z miasta Bielska-Białej. Do finału konkursu zakwalifikowały się:

I miejsce – Iga Łęgowska z V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej,
II miejsce – Anna Pietras z V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej,
III miejsce – Alicja Jurkowska z Bielskiej Szkoły Przemysłowej.

Finał olimpiady odbędzie się 26 listopada w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.