Zespół Wisła Plus na Podkarpaciu

W miniony weekend zespół Wisła Plus udał się na Podkarpacie. Wzięliśmy udział w 37. Ogólnopolskim Przeglądzie Tradycyjnych Ludowych Tancerzy, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie.

Przez 2 dni Trzciana stała się stolicą tradycyjnego folkloru i regionalnej muzyki. W muzyczno-tanecznym zmaganiu wzięło udział ponad 30 zespołów i par tanecznych z całej Polski: z Podkarpacia, z Małopolski, Wielkopolski, województwa śląskiego oraz świętokrzyskiego.W naszym repertuarze znalazły się tańce z obszaru Śląska Cieszyńskiego takie jak:”Zbój”, „Szołtyska”, „Jawornicki”, „Lipka”, „Zajaczek”, „Szot Madziar”czy” Czardasz”.W kategorii par tanecznych przedstawiliśmy żywiołową wiązankę tańców góralskich jak:”Rejna”, „Owieziok”, „Piłka” i „Świńszczok”.

Występ cieszył się dużym zainteresowaniem i wzbudził duże uznanie wśród zgromadzonych, a stroje z naszego regionu wyróżniały się odmiennością.Pobyt dostarczył nam wielu emocji. Tuż po występie odwiedziliśmy zamek w Łańcucie, uważany za architektoniczna perełkę Podkarpacia. Mieliśmy doskonała okazję zobaczyć nie tylko cudowny zamek ale również i stajnie, zamkowa wozownię oraz przepiękny park, który zachwycił nas jesienna paleta barw.Nie zabrakło też wizyty w stolicy Podkarpacia czyli w Rzeszowie. Uwieńczeniem folklorystycznego przeglądu był udział w koncercie galowym w WDK w Rzeszowie.

Cała grupa była bardzo zadowolona z wyjazdu, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Wyjazd był niewątpliwie okazja do zaprezentowania kultury i folkloru naszego miasta oraz okolic. Był też doskonałą motywacja do stałego podnoszenia poziomu artystycznego naszych występów i dbałości o nasze piękne, unikalne stroje.

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.