Powstają mieszkania TBS

Coraz bliżej nowych mieszkań w ramach społecznego budownictwa czynszowego w Bielsku-Białej. Nowy budynek Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. przy ul. Stefana Batorego rośnie jak na drożdżach. Wkrótce ostatnia, piąta kondygnacja zostanie przykryta stropem.

Jak informuje prezes BBTBS Ewa Kamińska, prace na budowie idą zgodnie z harmonogramem.

– Z końcem października tego roku planowane jest zakończenie prac konstrukcyjnych w zakresie stanu surowego i przykrycie budynku stropem ostatniej piątej kondygnacji. Obecnie trwają wewnętrzne prace murarskie ścian działowych pomieszczeń, montaż instalacji: wodno-kanalizacyjnej, deszczowej i elektrycznej – mówi E. Kamińska. – Kolejnym etapem będzie montaż stolarki okiennej, warstw izolacyjnych dachu oraz prowadzone będą prace tynkarskie wewnątrz budynku – dodaje prezes.

Budynek za ponad 9 mln zł, zgodnie z umową z wykonawcą, będzie gotowy w październiku 2022 roku. 3.917.000 zł na jego budowę pochodzi z bezzwrotnych środków zewnętrznych z Funduszu Dopłat i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Przy ul. Stefana Batorego powstaje 30 mieszkań o zróżnicowanej strukturze i wielkości – od 37 do 69 metrów kwadratowych, do tego piwnice i winda. Każde z mieszkań zostanie wykończone pod klucz – w środku będą panele i płytki, zlewozmywaki, kuchenki, sanitariaty. Wokół bloku powstaną drogi wewnętrzne, parkingi, nowe nasadzenia.

Nowe mieszkania w ramach społecznego budownictwa czynszowego to oferta dla osób o średnich dochodach. Założenie jest takie, aby w Bielsku-Białej pozostali ludzie młodzi, aby chcieli w tym mieście mieszkać, pracować, zakładać swoje rodziny; więc to propozycja przede wszystkim dla absolwentów, priorytetowo będą traktowane zawody medyczne. Na pewno przyszły najemca musi być przede wszystkim mieszkańcem Bielska-Białej i nie może posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie naszego miasta.

Podczas marcowego posiedzenia Rady Miejskiej uchwałą nr XXX/705/2021 w sprawie przyjęcia Zasad przeprowadzania w mieście Bielsku-Białej naboru wniosków o zawarcie umowy najmu, w tym określenia dodatkowych kryteriów pierwszeństwa, zasad przeprowadzania oceny punktowej, maksymalnej wysokości miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego i obowiązkowej kaucji dla mieszkań budowanych z wykorzystaniem finansowania zwrotnego i wsparcia z Funduszu Dopłat radni szczegółowo uregulowali kwestię kryteriów.

Nabór najemców nowych mieszkań w czerwcu 2022 roku zorganizuje miasto. Zasiedlenie mieszkań planowane jest na listopad tego samego roku.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.