Odblaskowe telefony ozdobią tornistry uczniów

Działająca przy Staroście Bielskim Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przekazała bielskim mundurowym odblaskowe breloki, które wkrótce ozdobią plecaki wszystkich uczniów klas pierwszych i drugich szkół podstawowych na terenie powiatu bielskiego. Materiały profilaktyczne odebrał naczelnik bielskiej drogówki kom. Krzysztof Stankiewicz.

Odblaskowe telefony to wygodne breloki, które uczniowie będą mogli zawiesić przy swoich tornistrach. Został na nich również przypisany numer alarmowy 112, a będą one wykorzystywane podczas prelekcji poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym prowadzonych z uczniami szkół podstawowych. Trafią one do wszystkich uczniów klas pierwszych i drugich wszystkich szkół podstawowych na terenie powiatu bielskiego. To efekt pracy Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która działa przy Staroście Bielskim, której zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu.

Porą jesienno-zimową korzystanie z solidnych elementów odblaskowych znacząco podnosi bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzięki nim pieszy jest widoczny już z odległości ok. 150 metrów, a kierowca ma czas, żeby odpowiednio zareagować zbliżając się do niego. Nawet jednak najlepszy odblask nie zadziała, jeśli będzie schowany w kieszeni, plecaku lub torebce, dlatego trzeba pamiętać, aby nosić je w widocznym miejscu na odzieży lub bagażu.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.