Konkurs Kulinarny dla uczniów

Ciekawą inicjatywą sołtysa Jana Gazura i Rady Sołeckiej Koniakowa jest coroczny Konkurs Kulinarny dla uczniów szkół z Koniakowa Centrum i Rastoki, który tym razem odbył sie w Dworze Kukuczka w Istebnej.

Wydarzenie miało typowo praktyczny charakter, gdyż uczestnicy zapoznali się z wyposażeniem kuchni obiektu, w którym zajęcia się odbyły i pod kierunkiem mistrza kucharskiego oraz personelu kuchni sami przygotowali dania.

Tym razem w zajęciach wzięło udział 29 uczniów – 20 ze Szkoły nr 1 w Koniakowie Centrum oraz 9 ze Szkoły nr 2 w Rastoce.
Wszyscy wykazali się wielkim zaangażowaniem i pomysłowością a przygotowana przez nich oferta gastronomiczna – pizza, hamburgery, frytki, sałatki i monodesery – okazała się bardzo smaczna.

Konkurs zakończył się wspólną degustacją przygotowanych dań oraz wręczeniem uczestnikom upominków.

W wydarzeniu, nad którym pieczę sprawował sołtys Jan Gazur wzięli udział dyrektorzy szkół Magdalena Marek z Rastoki i Andrzej Ryłko z Koniakowa Centrum oraz opiekunowie uczniów z obu szkół w osobach Renaty Haratyk, Natalii Czepczor Joanny Marekwica (Centrum) a także Barbary Matuszny (Rastoka). 

Władze Gminy Istebna reprezentowali Zastępca Wójta Łukasz Małysz oraz radna Barbara Kubas.

Było to bardzo udane przedsięwzięcie, które uczestnicy z pewnością zapamiętają na długo.

Gmina Istebna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.