Jesienne Spektakle bez barier w Teatrze Polskim

Teatr Polski jesienią zaprasza na kolejne wydarzenia dostępne dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Kilka ciekawych propozycji już w tym tygodniu.

19 października Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt – znana widzom między innymi ze znakomitej roli Kaliny Jędrusik w monodramie Wyspa Kalina – wraz z pianistą Piotrem Matusikiem zaproszą osoby z dysfunkcjami wzroku do świata kalinowych dźwięków podczas warsztatów muzycznych Śpiewnik Kaliny. Osoby niewidome miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu z audiodeskrypcją z udziałem tych artystów, a spotkanie warsztatowe będzie doskonałą okazją powrotu do spektaklowych emocji.

– Weekend 23 i 24 października planujemy pod znakiem komedii płaszcza i szpady ze spektaklem pt. Cyrano de Bergerac, z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją. 23 października zaprosimy na ten tytuł osoby niesłyszące, a 24 października – osoby z dysfunkcjami wzroku – zapowiada szefowa projektu Spektakle bez barier w Teatrze Polskim Joanna Feikisz. – Jednak spektakle to nie wszystko. Osoby niesłyszące będą mogły uczestniczyć w tematycznie powiązanych z tym tytułem warsztatach Oblicza miłości zorganizowanych we współpracy z Muzeum Górnośląskim, a osoby niewidome zaprosimy na spotkanie z aktorami po przedstawieniu.

W tegorocznej edycji projektu udało się dotychczas zrealizować m. in. spektakle The Big Bang, czyli Wielki Wybuch z tłumaczeniem na język migowy oraz dwa tytuły z audiodeskrypcją – Wyspa Kalina i Zły. Wstępem i muzycznym zaproszeniem do prezentacji Złego były warsztaty Ghostman i żywioł jazzu w teatrze dla osób niewidomych. Pokazom towarzyszyły warsztaty z dotykowym poznawaniem makiet odwzorowujących scenografię przedstawień.
Po raz pierwszy niewidomi uczestnicy projektu wzięli udział w specjalnych warsztatach ruchowych Art-Impulsy z aktorami Teatru Chorea z Łodzi. Natomiast osoby z dysfunkcją słuchu uczestniczyły w teatralnych spotkaniach tłumaczonych na język migowy, poświęconych m. in. historii Teatru Polskiego, kostiumom oraz teatralnej charakteryzacji.

– Już niedługo zaprosimy osoby z dysfunkcjami wzroku i słuchu na kolejne dostępne wydarzenia – zapewnia Joanna Feikisz.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.