66. Rajd Wisły. Czasowe zamknięcie drogi na odcinku specjalnym

Przedstawiamy informacje Organizatora na temat czasowego wyłączenia dróg na trasie Koniaków Żurówka – Rastoka – Bombolówka- Brzestowe – Istebna w dniu 23 października 2021 roku w godzinach 07.50 – 17.50.

Już w dniach 22-23. października rozegrana zostanie 66. edycja jednego z najstarszych rajdów na świecie – Rajdu Wisły. Rajd Wisły organizowany jest w sposób profesjonalny, z zachowaniem przepisów zarówno Polskiego Związku Motorowego, jak i przepisów Prawa o ruchu drogowym. 

UWAGA! 

Zapoznanie z trasą w normalnym ruchu drogowym nastąpi w piątek 22 października br. w godz. 12.00 – 15.00.

Automobilklub Śląski, jako organizator rajdu, gorąco prosi mieszkańców okolic, przez które przebiega trasa odcinków specjalnych, o zaplanowanie wyjazdów i przyjazdów oraz podróży w taki sposób, aby uniknąć dróg wyłączonych z ruchu. Zwracamy się również z apelem o zachowanie zdrowego rozsądku i niezbędnych zasad bezpieczeństwa podczas oglądania zmagań załóg biorących udział w rajdzie.

Po przejeździe samochodu oznaczonego literą „C” pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez trasę odcinka, a także wychodzić poza strefy wyznaczone taśmami. Dodatkowo nie wolno wjeżdżać na trasę odcinka samochodami ani innymi środkami transportu, nawet rowerami. Organizator prosi kibiców, a także osoby mieszkające przy trasie o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Ważne jest również respektowanie wszystkich poleceń ludzi czuwających na bezpiecznym przeprowadzeniem rajdu.W czasie zamknięcia dróg pamiętamy o bezpieczeństwie innych.

W razie pilnej potrzeby udzielenia pomocy medycznej czy ratunkowej prosimy o skontaktowanie się z najbliższym sędzią stojącym na zabezpieczeniu i poinformowanie go o takiej konieczności. Na starcie każdego odcinka posiadamy odpowiednie służby ratunkowe, które zostaną uruchomione, aby pomóc innym.

Gmina Istebna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.