Uphill MTB Stożek za nami

W słoneczną, jesienną niedzielę 17 października po raz 25. odbyły się zawody rowerowe Uphill MTB Stożek. W tym roku na starcie stanęło 72 śmiałków (11 kobiet i 61 mężczyzn). Do pokonania był dystans 3,7 km przy 370 m przewyższenia.

W tegorocznej edycji wzięło udział 75 kolarzy w wieku od 11 do 66 lat – każdy dzielnie walczył nie tylko z podjazdem, ale również ze swoimi słabościami, bo podjazd mimo, że krótki to do łatwych nie należy. Jak zawsze uczestnikom towarzyszyła świetna atmosfera i doskonała jesienna pogoda. Chociaż rekord trasy pozostaje od kilku lat niepokonany to tegoroczne wyniki i tak robią wrażenie

Najszybciej trasę pokonał Mariusz Kozak z Gliwic reprezentujący klub JBG2 z czasem 16:43,08. Drugi czas uzyskał Michał Ficek z Mysłowic (17:06,61), zaś trzeci bielszczanin Jakub Rawicki (17:13,13). Wśród kobiet pierwsza na szczycie Stożka zameldowała się Olga Łyjak z Zakopanego – czas 22:43,32. Za nią znalazła się istebnianka Anna Kaczmarzyk (23:19,43), a na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Kustra-Kapol z Jastrzębia Zdroju (25:20,53).

Specjalne statuetki otrzymali też najszybsi wiślanie! Wśród mężczyzn był to Damian Setnik z czasem 20:23,01 a wśród kobiet Alicja Niemiec – czas 33:02,46.

Pełne wyniki z rozbiciem na poszczególne kategorie znajdują się na stronie http://rewosport.pl/?page_id=1247

Statuetki i nagrody dla najszybszych kolarzy ufundowało Miasto Wisła, a statuetki wykonała wiślańska agencja reklamowa Wow Design. Gospodarzem imprezy od 25 lat pozostaje Ośrodek Narciarski & Bike Park Stożek. Pyszne drożdżówki dla uczestników upiekła Cukiernia „U Janeczki”. Pomiar czasu zapewniła firma Rewosport.pl z pomocą Małgosi, Doroty, Mirka i Józka. 

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.