Inne brzmienie miasta. Zagra Muniek i Przyjaciele

Już w czwartek 21 października o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej zaplanowano kolejny koncert z cyklu Inne brzmienie miasta – Muniek Staszczyk. 

Muniek Staszczyk z kolegami z zespołu Muniek i Przyjaciele powraca, tym razem na żywo i akustycznie. Muniek i Przyjaciele wyruszyli we wspólną podróż jesienią roku 2018. Początkowo, projekt ten miał być wyłącznie koncertową odskocznią od głośnego, rockowego grania. Muniek chciał pograć z mniejszym aparatem wykonawczym, w kameralnych salach, bliżej ludzi. Ogromny sukces tego początkowo skromnego przedsięwzięcia zaowocował powstaniem albumu dokumentującego ponad 80 koncertów, podczas których zespół objechał kilka razy całą Polskę występując zarówno w małych klubowych salach, w teatrach, na scenach krajowych letnich festiwali oraz na stadionie narodowym. Fani twórczości Muńka znajdą na płycie i koncercie utwory pochodzące z różnych projektów artystycznych Muńka: zarówno z repertuaru zespołów T.Love i Szwagier Kolaska, jak i działań solowych wokalisty, w tym największe przeboje jak King, I Love You, Bóg czy Apaszem Stasiek był. 

Inne brzmienie miasta to nowy cykl koncertów w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej, o którym jego twórcy piszą: Elektryzujące fanów wydarzenia zaplanowaliśmy na jesień. To będą koncerty dla tych, którzy szukają w muzyce czegoś więcej niż tylko popularnych melodii (choć tych nie zabraknie). Będziemy sięgać do cenionych artystów ze świata rocka, jazzu, nowoczesnego popu, a z czasem nawet do muzyki progresywnej i punkowej. Zastanawialiśmy się nad nazwą Nowe brzmienie miasta, ale doszliśmy do wniosku, że wielu artystów, których chcemy zaprosić, gra muzykę INNĄ, ale nie NOWĄ – bo osadzoną na przykład w muzycznym klimacie lat 60. XX wieku. Rozpoczęliśmy od występu Baranovskiego, Darii Zawiałow oraz wyprzedanych do ostatniego miejsca koncertów sanah. Z pełną MOCĄ BRZMIENIA startujemy jesienią. Będą niespodzianki, zagrają między innymi jazzmani cenieni przez fanów rocka, wschodzące gwiazdy ambitnej muzyki pop i rockowi weterani.Bilety na koncerty z cyklu Inne brzmienie miasta kosztują 90 zł, są dostępne w kasie BCK  oraz na stronie: www.bck.bielsko.pl  

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.